Yayıncılık Hizmetleri
17 Şubat 2020 ( 41 izlenme )
Reklamlar

Elinizi attığınız kitaptan pedofili çıkıyor

Abdullah Şevki'nin Zümrüt Apartmanı adlı kitabında pedofili içeren cümlelerin ortaya çıkmasıyla başlayan tartışma büyüyor. Şevki ile benzer ifadeleri kullanan Elif Şafak gibi yazarların neden ödüllere boğulduğu tartışılırken, bir pedofili hikayesi de Ayşe Kulin'in kitabından çıktı.


Abdullah Şevki'nin Kurgu Kültür Merkezi Yayınları'ndan çıkan Zümrüt Apartmanı isimli kitabında, küçük bir çocuk ile yaşanan cinsel ilişki şehvetli bir biçimde anlatılmış, bu satırların ortaya çıkmasının ardından Abdullah Şevki ve yayınevi sahibi gözaltına alınmıştı.

Şevki'nin kitabının ardından sosyal medyada başlayan pedofili tepkisi, benzer hikayeler yazan ve bugüne kadar ödüllere boğulan yazarlara yöneldi. Elif Şafak'ın 'Mahrem' adlı kitabında benzer bir hikaye kaleme aldığı ortaya çıkınca, sosyal medyada pedofili içeren kitapları ifşa kampanyası başladı. Son olarak oklar, ünlü yazar Ayşe Kulin ile Duygu Asena'ya yöneldi.

Ayşe Kulin'in 'Gece Sesleri' adlı kitabında, küçük bir bebeğin cinsel bir araç olarak kullanılması tasvir edilmiş.

Duygu Asena'nın 'Paramparça' kitabında da pedofili içeren ifadeler kullanılmış.

Yazarlar sosyal medyada büyük tepki toplarken, Türkiye Gençlik Birliği üyeleri konuyu gündemde tutacaklarını ve çürümüşlüğe izin vermeyeceklerini söylüyor.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Anısına... Seyit Rıza’dan İngiltere’ye mektup BULGAR TARİHÇİ DİNKOV: BİZ DE TÜRKLERDENİZ, NEDEN AYRI DÜŞELİM? Dünyanın en büyük yolcu uçağının ilk Türk kadın pilotu