Türkiye Liseliler Birliği'nden Netflix'in sapıklık eğitimine tepki: “AHLAKSIZLIK BU DEĞİLSE NE?”

TLB Genel Başkanı Furkan Kaplan sosyal medyadan yaptığı açıklamada Netflix'te yer alan 'Sex Education' dizisini eleştirdi. Kaplan, dizideki sapıklık, çürüme ve LGBT dayatmasının görmezden gelinemeyecek boyutlarda olduğunu dile getirerek, "ABD'de bir lisede geçen dizideki gençlerin tek derdi 'sex'. Sevgisiz, aşksız, saygısız, ahlaksız, günübirlik hatta günde birkaç kişi ve farklı cinsiyetlerle, 'gerçekten iğrenç bir hayat'." ifadelerini kullandı.

Bu kullanat ilişkilerin ABD gençliğinin bile doğasına aykırı olduğunu belirten Kaplan, "Dizinin ilk 3 dakikasındaki 10 'sex' sahnesinden 5'i eşcinsel. Lisedeki eşcinsel çiftlerin sayısı her geçen bölüm artıyor. Bazı 'kararsız' gençler, iki cinsiyetle de ilişkiye giriyor. Eşcinsellik dayatması yine karşımızda." dedi.

"NASIL OLUYOR DA 'LİSELİ DİZİSİ' OLABİLİYOR?"

TLB Genel Başkanı Furkan Kaplan açıklamasının devamında, dizinin başında +18, cinsellik, madde kullanımı gibi onca akıllı işaret bulunmasına rağmen nasıl liseli dizisi olduğunu sordu. Kaplan, "'18+, cinsellik, madde kullanımı' uyarılarıyla başlayan bir dizi, nasıl oluyor da 'liseli dizisi' olabiliyor? Üstelik bu 'liseli dizisinde' bütün karakterler eşcinselliğin ve aşırılığın bir parçası." ifadelerini kullandı.

"UYUŞTURUCU BAŞROLDE"

Dizide ki en sevilen karakterin uyuşturucu seven ve oğluna içmesini tavsiye eden bir anne olduğunu belirten Furkan Kaplan, "Liseli karakterlerin rol model olduğu bu dizide uyuşturucu da başrolde. Oğlunun arkadaşıyla uyuşturucu içen ve oğluna uyuşturucu tüketim tavsiyeleri veren bir 'anne'... Üstelik bu 'anne' dizide kötü karakter değil, 'en sevilen' karakterlerden... Ahlaksızlık bu değilse ne?" dedi.

"SAPIKLIK BU DEĞİLSE NE?"

"Bu lisenin, teneffüslerinde kantin sırası yok, 'sex sırası' var." diyen TLB Genel Başkanı Furkan Kaplan, "Bahçesinde oyun oynayan gençler yok, ulu orta 'sex' yapan gençler var. Yiyeceğini paylaşan gençler yok, Birbirinin bedenlerini kullanan gençler var. Bunları yazarken dahi midemiz bulanıyor. Sapıklık bu değilse ne?" ifadelerini kullandı.

"AİLELERE, GENÇLERE VE TÜM TOPLUMA SESLENİYORUZ"

Kaplan, açıklamasının sonunda ailelere, gençlere ve tüm topluma seslendiklerini belirterek, "Bu çürümeyi, sapıklığı ve yabancılaşmayı reddediyoruz!" dedi.

TLB Genel Başkanı Furkan Kaplan son olarak RTÜK'ü göreve çağırdıklarını belirtti.