Yalnız Kurt teröristleri çılgına çevirdi

Türkiye’nin ABD ve kontrol ettiği terör örgütlerine karşı mücadelesi dizilere de yansıyor. ATV’nin yeni dizisi Yalnız Kurt’ta NATO karşıtı vurgular yer aldı. İlk üç bölümü 10 milyondan fazla kişinin izlediği diziye sosyal medyadan da olumlu tepkiler geliyor


ATV'de yayınlan “Yalnız Kurt” dizisinde NATO karşıtı sahneye yer verildi. Osman Sınav'ın yönetmenliği yaptığı dizinin 3. bölümünde NATO gerçeklerinin anlatıldığı sahne, izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü. Dizi sosyal medyada da gündem oldu.

Türkiye'de ABD karşıtlığının arttığı ve NATO'nun sorgulandığı günlerde ATV'de yayınlanan Yalnız Kurt dizisinde, NATO'nun Türkiye karşıtı faaliyetleri işlendi. Dizinin yeni bölümünde canlandırılan sahnede "NATO müttefiki ülkelerin karanlık ve gizli yapılara, terör örgütlerine hamilik yaptığı" ifade edildi. NATO'nun Türkiye'ye hiçbir yararının olmadığının anlatıldığı sahnede şu ifadeler yer aldı:

“Türkiye, NATO üyesi olmasına rağmen, milli menfaatlerini ilgilendiren hususlarda en ufak bir yardım görmüyor. Eğer biz NATO üyeliğinden ayrılacak olursak, başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere, tüm müttefiklerimizin gerçekte dost mu düşman mı olduklarını, o zaman anlarız.”

GLADYO SÜRECİ

1950’lerden itibaren ABD’nin Türkiye’ye gelişi, Gladyo’nun devlet içine yerleştirilmesi ve FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin süreci konu ediniyor. Cuma akşamları ATV’de yayınlanan dizinin oyuncu kadrosunda Cihan Ünal, Hasan Deniz Yaran, Damla Colbay, Murat Han ve Polat Bilgin gibi isimler yer alıyor.

Dizinin ilk 3 bölümü Yotube’da 10 milyondan fazla izlenmeye ulaşırken 3. bölümü de son bir haftada “en çok izlenenler” listesinde 4. sıraya yükseldi.

SOSYAL MEDYADAN OLUMLU TEPKİLER

Dizi yayınlandığı günden itibaren sosyal medya kullanıcılarından çok sayıda olumlu tepki aldı. Dizideki milli vurguların öne çıktığı tepkilerden bazı şu şekilde:

Hande Raven: Volkan karakteriyle emsal çizdikleri ASELSAN Mühendislerinin gerçek hikayelerini izlediğimi bilmek yüreğimi acıtıyor. Bir zamanlar bu ülkede Vatansever olmanın ölüm ve hain damgası yemekle ödüllendirildiği bir yapılanmanın bağrımıza kadar sokulduğunu bilmek ne acı.

Boran Ölümsüzler: Sen ne mükemmel dizisin be. İzlerken tüylerim dikendiken oldu. Herkes izlesin. İsimsiz kahramanlarımızın ruhu şad olsun. 60 seneyi bir arada anlatıyor. Tabi ki Hatırla Sevgili olamaz ama iz bırakacak. Reytinglerinden haberim yok, umarım kurban olmaz. Ne Mutlu Türküm Diyene!

Merve Aksak: Her bölümü ayrı bir heyecan. Bir dizi bu kadar mı güzel olur.

Yeliz Yurdakul: Harika dizi yine ekranlarda

Orhan Atak: Yalnız Kurt çok kaliteli bir yapım. Osman Sınav yine yapmış yapacağını.

Bilal Berat Topkaya: Bu milletin kılcal damarlarına sızarken kardeşi kardeşe düşman ettiler.

Yalnız Kurt teröristleri çılgına çevirdi

Aydınlık Gazetesi