Beşiktaş'tan ayrılarak Lille kulübüne giden Burak Yılmaz, performansı ile Fransızların en çok konuştuğu isim oldu. Lille taraftarının adeta sevgilisi haline gelen Burak Yılmaz'a şimdi Fransızlar da 'kral' diyor. Lille taraftarı, bu akşam #Lens ile oynanacak olan derbi karşılaşması öncesi takımını meşalelerle uğurlarken, milli oyuncuya gösterilen ilgi ise dikkatlerden kaçmadı.

İKİ KEZ AYIN OYUNCUSU SEÇİLDİ

Burak Yılmaz, Lille taraftarlarının oylarıyla Nisan ayının oyuncusu seçildi. Kral, Aralık ayında da aynı unvana sahip olmuştu.
Burak Yılmaz attı Fransızlar çıldırdı! Lille tesisleri Burak Yılmaz sesleriyle inlediL'EQUIPE'İN KAPAĞINI MESKEN BELLEDİ

Milli golcü Burak Yılmaz, Lille'de sergilediği performansla Fransa'da taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanmış durumda. Ülkenin dünyaca ünlü spor gazetesi L'Equipe de 'Kral'a kapağında sık sık yer veriyor. Lyon'u 2-0 geriden gelip 3-2 yendikleri maçta 2 gol 1 asistle yıldızlaşan Burak, L'Equipe'in kapağında kendine yer bulmuştu. Ardından Nice maçını da boş geçmeyen deneyimli golcü yeniden kapakta yer almıştı.

L'Equipe bugün de Lens - Lille maçı için hazırladığı kapakta yine Burak Yılmaz'a yer verdi.

Burak Yılmaz attı Fransızlar çıldırdı! Lille tesisleri Burak Yılmaz sesleriyle inledi

TARAFTARIN SEVGİLİSİ KONUMUNDA
Burak Yılmaz, Fransa'da şampiyonluğa taşıdığı Lille'in taraftarlarınca da çok seviliyor. Lille taraftarları, Burak Yılmaz bugün antrenman için Lille tesislerine girerken 35 yaşındaki futbolcunun arabasının önünü kesti ve çılgınlar gibi Burak Yılmaz tezahüratları yaptı.

GAEL KAKUTA'YA VERDİĞİ CEVAP BİNLERCE KEZ PAYLAŞILDI
Lens forması giyen Gael Kakuta'nın, Lille maçı öncesi; "Paris Saint-Germain'in şampiyon olmasını isterim" sözünün hatırlatılması üzerine ise Burak Yılmaz; "Kakuta çok tecrübeli ve iyi bir oyuncu. Keşke hissettiklerini içinde tutsaydı. Bunu dışa vurmanın bir anlamı olduğunu düşünmüyorum. Çünkü geçen hafta Paris'e yenildiler." yanıtını verdi.

Burak'ın verdiği bu yanıt, sosyal medyada Lille taraftarlarınca binlerce kez paylaşıldı.

ŞAMPİYONLUĞA SON 3 MAÇ
Burak Yılmaz'ın önderliğinde şampiyonluğa koşan Lille'in önünde üç maç kaldı. Şu anda PSG'nin 1, Monaco'nun 5 ve Lyon'un 6 puan önünde lider konumda bulunan Lille; Lens, St-Etienne ve Angers karşılaşmalarını kazandığı takdirde şampiyonluğa ulaşacak.

LILLE'DE GOL YÜKÜ 'BİZİM ÇOCUKLAR'IN ÜZERİNDE
Ligue 1'de şampiyonluğa koşan Lille'de Türk oyuncuların gol ve gole katkı istatistikleri dikkat çekti. İyi bir savunma takımı olan ve geçiş hücumlarında başarı elde eden Lille bu sezon 35 haftada 59 gol attı.

Lille'in bu gollerinin 23'ü Türk futbolcularından geldi. Burak Yılmaz 13, Yusuf Yazıcı 7 ve Zeki Çelik de 3 golle takıma katkı yaptı. Gol katkısı anlamında bakılacak olursa Lille'in ligde attığı 59 golün yaklaşık %60'ında milli futbolcularımızın gol veya asist katkısı bulunuyor.