Aşı karşıtlığı üzerinden AKP içinden AKP'ye karşı ciddi bir muhalefet örgütleniyor. Muhalefetin başını AKİT gazetesi, Fetullah Hoşgörü ödülü sahibi şeriatçı Abdurrahman Dilipak çekiyor, AKİT gazetesi aşı karşıtı haberlerle açıktan iktidara karşı sert muhalif haberler yapıyor, Dilipak'ın dili de sertleşti. AKİT iktidarı destekliyor elbette muhalefet ettiği konular da var, iktidarı Kemalistleşmekle suçlayan yazarları oldu. Örneğin eski Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u hiç sevmiyorlardı.
Aşı karşıtlarının başı çekenlerden biri de Burak Turna, 2005 yılına kadar adını kimsenin duymadığı biri, Orkun Uçar ile birlikte yazdıkları kitabı hatırlarsınız Metal Fırtına.
Bilin bakalım kim bastı o kitabı...
Tabii ki FETÖ'cü bir yayınevi..
Bu kitapta yazılanlarla 15 Temmuz 2016 akşamı Türkiye'de yaşananlar arasındaki benzerlikler çok ilginç.
Kitaba konu edilen TürkABD savaşı 2007 yılında patlak veriyor...
Çıkış nedeni Ortadoğu'daki enerji sahaları ve Türkiye'deki bor madenleri...
ABD askerleri süratle İstanbul ve Ankara'yı işgal ediyor...
Boğaziçi Köprüsü, Meclis ve Anıtkabir F16'lar tarafından bombalanıyor...
Kitapta Türkiye'yi işgal eden ABD kuvvetleri ilk iki günde Deniz Kuvvetlerimizin tamamını imha ediyor...
Peki, FETÖ'cü örgüt TSK içinde öncelikli nereyi ele geçirmeye ve yok etmeye çalıştı...
Tabii ki donanmayı...
Sadece kitabın ABD'nin bize çok kızdığı 1 Mart tezkeresinden sonra FETÖ'cüler tarafından basılıyor.
Sonradan bazı bölümlerinin İngilizce'den çevrildiği ortaya çıkan Metal Fırtına, belki de o dönemde söz dinlemeyen Türklere verilmiş bir gözdağıydı...
"Ayağınızı denk almazsanız başınıza bunlar gelebilir" uyarısıydı...
Metal Fırtına adlı kitap ABD'nin yenilmez bir güç olduğu fikrini Türk milletine aşılamak için yazılan bir psikolojik harekat kitabıydı. Yüzbinlerce basıldı, milyonlara okutulması hedeflendi.
Bu adı sanı duyulmamış Burak Turna ve Orkun uçar yıllar sonra yeniden piyasaya çıktı.
Çin karşıtı kitaplar yazmaya, Türkiye'nin en büyük düşmanının ABD değil de Çin olduğunu yazan kitaplarıyla verilen yeni görevlerle piyasada. ABD'nin en büyük düşman olarak Çin'i hedef tahtasına koyduğu zamanlamayla eşzamanlı olarak.
4G, 4,5 G çıktığında sesleri hiç çıkmayan bu ahali, bir üst model olan 5G'ye karşı ayaklandılar, zira 5G Çin kontrolünde gelişen bir teknoloji, ABD kontrolünde olunca zararsız olan teknoloji bir anda çok zararlı olmaya başladı.
Çinli teknoloji devi ve 5G teknolojisine dönük çalışmalarıyla bilinen Huawei'nin sahibi Ren Zhengfei'nin kızı ve şirketin CFO'su Meng, ABD'nin talebiyle Kanada'da İran yaptırımlarını delme suçlamasıyla tutuklanmıştı.
Eşzamanlı olarak tüm dünyada Uygur soykırımı konusu dünya gündemine getirildi, Çin suçlanmaya başlandı.
Akşener her hafta TBMM konuşmasında bu iddiaları gündeme taşıdı.
Sinovac aşısının Akşener'in suçlamaları nedeniyle geciktirildiği iddia edildi, Çin Büyükelçiliği bu iddiaları yalanladı.
5G teknolojisini ülkesinde uygulayan Çin, 6G'ye geçme hazırlığında.
Konuyu epey dağıttık ama aslında hepsi bir bütün de olabilir:
Şimdilerdeyse bu CIA ürünü Metal Fırtına'yı yazan Burak Turna, aşı karşıtı sosyal medya örgütlenmesinin başını çekiyor, ne zaman aşı karşıtı bir etiket açılsa izler Burak Turna ve ekibine çıkıyor.
AKP içindeki aşı karşıtları AKİT çevresiyle sınırlı değil Milat, Yeni Birlik, Sabah, Yeni Şafak içinde de en dinci yazarlar aşı karşıtı yazılarıyla öne çıkıyor ve iktidarı da sert şekilde eleştiriyorlar. Gözlemlediğim kadarıyla muhalif çevrelerde aşı karşıtları çok daha az hatta aşı yok, yetersiz diye kampanya başlatıyorlardı ki aşı bolluğu dönemine girildi, en çok aşı karşıtı yazar ve haber iktidar medyasında.
Bilim insanlarını referans göstermek koşuluyla elbette her şey sorgulanır KOVİDler de aşı da, Atatürk'ün de dediği gibi; en gerçek yol gösterici bilimdir fendir zira.
Dikkat çekmek isteğim durum aşı karşıtlığı veya yararı değil, o bilim insanlarının, tıp insanlarının işi.
Neden ülkemizde aşı karşıtı oluşumun başını bunlar çekiyor amaçlanan nedir? ABD maşası ve FETÖ gülü Dilipak, şeriatçıyım diyen AKİT, CIA etki ajanlığı Metal Fırtına kitabıyla tescilli Burak Turna...Başka konu ve gündemleri mi yok, bizi çok mu seviyor ve düşünüyorlar.

Güneş Erkul
İLK KURŞUN