Çizgi roman şirketi DC Comics, yeni Superman'in önümüzdeki ay yayınlanacak hikayede bir erkek karakterle romantik ilişkisi olacağını duyurdu. Clark Kent ve Lois Lane'in oğlu Jon Kent, kurgusal seride muhabir Jay Nakamura ile eşcinsel ilişki yaşıyor.

Netflix'in sapıklık ve LGBTİ eğitimi içeren "Sex Education" dizisinin ardından, Superman çizgi romanının yapımcı şirketi DC Comics'ten de, eşinselliği dayatan bir adım atıldı.

DC Comics tarafından yayınlanan bir görüntüde Kent ve Nakamura öpüşürken görülüyor.

Senarist Tom Taylor, "Her zaman herkesin kahramanlara ihtiyacı olduğunu ve herkesin kendini kahramanlarında görmesi gerektiğini söyledim. Süpermen'in sembolü her zaman umut, gerçek ve adaleti temsil etti. Bugün bu sembol daha fazlasını temsil ediyor. Bugün daha fazla insan kendilerini çizgi romanların en güçlü süper kahramanında görebiliyor." dedi.

‘Superman: Son of Kal-El’ adlı hikaye dizisi 9 Kasım'da raflardaki yerini alacak. Babasından 'pelerini devralan' Jon Kent de onun gibi muhabir.

Daha önce Batman çizgi romanlarındaki Robin, Ağustos'ta biseksüel olarak çıktı ve 'Aquaman' bu yazın başlarında eşcinsel süper kahramanı tanıttı.

SİNEMA ENDÜSTRİSİNDE LGBTİ DAYATMASI

ABD'nin kültürel emperyalizm araçlarından biri olan sinema endüstrisinin son zamanlarda LGBTİ içerikli dizi ve filmlere ağırlık vererek gençler arasında 'eşcinsellik propagandası" faaliyeti yürüttüğü görülüyor.

ABD yapımı dizi ve filmlerde dayatılan yozlaşmış toplum modeli tehlikesi her geçen gün büyüyor.

Eşcinsel karakterlerin senaryolarda kahramanlaştırılarak izleyicilerin algısının çekildiği filmler, küreselleşmeye karşı direnen ve kültürel ögelerini korumaya çalışan toplumları tehdit ediyor.